Terroryzm we współczesnym świecie

Wpis

środa, 02 lutego 2011

Udaremniono zamach terrorystyczny w Nawakszut (Mauretania)

W dniu 2 lutego 2011 r. około godziny 3:00 czasu miejscowego w dzielnicy Rijad w stolicy kraju mauretańskie służby bezpieczeństwa otworzyły ogień do jednego z dwóch podejrzanych pojazdów (Toyota Land Cruiser), prouszającego się z ogromną porędkością w kierunku centrum miasta.

 

Nouakchott, Mauretania

Źródło: maps.google.pl

Mauretania, Nouakchott, Riyadh

Źródło: maps.google.pl

 

Ostrzał wywołał ogromną eksplozję. Samochód uległ całkowitemu zniszczeniu, a poruszający się nim trzej mężczyźni ponieśli śmierć na miejscu. Opinię publiczną poinformowano, że pojazdem tym poruszali się terroryści z Al-Kaidy w Islamskim Maghrebie, którzy przygotowywali zamach terrorystyczny na jeden z budynków rządowych w Nawakszut. Transportowali oni (wedle szacunków służb bezpieczeństwa) około 1 tony materiałów wybuchowych. Terroryści, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Mali znajdowali się pod obserwacją powyższych służb co najmniej od piątku.

 

[UZUPEŁNIENIE 5 II 2011] Policja mauretańska pojmała jednego z poszukiwanych członków AKIM, odpowiedzialnych za przygotowywanie zamachu w dniu 2 II. Do zatrzymania doszło tuż przy granicy z Senegalem. Drugi z terrorystów tuż przed zatrzymaniem wysadził się w powietrze. O obecności terrorystów w regionie przygranicznym poinformowali władze zamieszkujący tu Mauretańczycy.

http://terroryzmswiat.blox.pl/2011/02/Udaremniono-zamach-terrorystyczny-w-Nawakszut.html - 2011/02/02 12:43:27

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
dzihadyzm
Czas publikacji:
środa, 02 lutego 2011 12:43

Polecane wpisy

Trackback