Terroryzm we współczesnym świecie

Wpis

sobota, 16 kwietnia 2011

13 IV 2011 - porwanie włoskiego wolontariusza w Strefie Gazy (Autonomia Palestyńska)

W dniu 13 kwietnia 2011 r. po godzinie 20:00 czasu lokalnego nieznani sprawcy porwali w Gazie 36-letniego Vittorio Arrigoniego, włoskiego wolontariusza pomagającego Palestyńczykom w Strefie Gazy.

 

Gaza city

Źródło: wikimapia.org

 

Arrigoniego porwali dżihadyści o nie sprecyzowanej afiliacji, którzy zagrozili w opublikowanym komunikacie jego śmiercią, jeśli nie zostaną spełnione ich żądania. Zaadresowali je do Hamasu, sprawującego władzę w Strefie Gazy. Postawili ultimatum, zgodnie z którym jeśli w ciągu 30 godzin od g. 11:00 w czwartek 14 kwietnia nie zostanie uwolniony Hiszam al-Saidni - domniemany lider grupy, więziony od miesiąca przez Hamas, to zakładnik zginie.

 

Vittorio Arrigoni

Źródło: cnn.com

Vittorio Arrigoni

Źródło: news.sky.com

 

[UZUPEŁNIENIE 15 IV 2011] W związku z nie spełnieniem przez Hamas żądań dżihadystów zakładnika zabito. Policja znalazła zwłoki Arrigoniego w jednym z mieszkań w mieście Gaza. Grupa odpowiedzialna za zabicie Włocha posiada najprawdopodobniej związki z globalnym ruchem dżihadystów i nosi nazwę Dżama'at Al-Tauhid wal-Dżihad (danych tych nie potwierdzają inne źródła, które podają inne zupełnie nie znane nazwy).

 

Vittorio Arrigoni killed

Źródło: cnn.com za youtube.com

 

[UZUPEŁNIENIE 20 IV 2011] Siły bezpieczeństwa Hamasu wpadły na trop trzech Palestyńczyków podejrzewanych o porwanie włoskiego wolontariusza. Bilala al-Omariego, Mohammeda al-Salfitiego i Abdula-Rahmana al-Birizita (będącego obywatelem Jordanii) namierzono w jednym z domów w dzielnicy Nuseirat w centrum Gazy. Podczas próby aresztowania eksplodował ładunek wybuchowy rzucony przez jednego z podejrzanych. Rany, które odniósł on w wyniku eksplozji okazały się śmiertelne. Drugi z podejarzynych popełnił najprawdopodobniej samobójstwo. Trzeciego zaś udało się aresztować. Trzech członków sił bezpieczeństwa Hamasu odniosło rany.

 

Materiał wideo na powyższy temat:

CNN - http://www.cnn.com/2011/WORLD/meast/04/14/gaza.italian.kidnapped/index.html

Al JAZEERA ENGLISH - http://www.youtube.com/watch?v=x2hTspxeLho

GUARDIAN - http://www.guardian.co.uk/world/2011/apr/15/gaza-threaten-execute-vittorio-arrigoni

EURONEWS - http://www.euronews.net/2011/04/14/salafist-militants-seize-italian-activist-in-gaza/

http://terroryzmswiat.blox.pl/2011/04/13-IV-2011-porwanie-wloskiego-wolontariusza-w.html - 2011/04/16 20:40:07

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
dzihadyzm
Czas publikacji:
sobota, 16 kwietnia 2011 20:40

Polecane wpisy

Trackback